פורום בריאוטרנס וטיפול בטרנסג'נדרים

היי,
שמי ד"ר איריס יעיש ואני אנדוקרינולוגית במכון האנדוקריני באיכילוב.

ככל שצללתי למעמקי המקצוע הבנתי שאני רוצה לעסוק בתחום שבו ארגיש שאני מצליחה לעשות שינוי, ולאפשר למטופלים ולמטופלות לממש את עצמם אישית וחברתי.

לאחרונה אנו עדים לעלייה משמעותית במספר הפניות של טרנסג'נדרים וטרנסג'נדריות למרפאה במכון, לצורך התחלת טיפול הורמונלי. פרט לטיפול הרפואי אני מנסה לתת יחס אישי, ולהבין את ההיבטים הנפשיים והחברתיים הכרוכים במפגש עם החברה ועם חוויות של אפליה והדרה. אין לי ספק שכל האלמנטים קשורים זה בזה וההתייחסות הניתנת להם חשובה להצלחת התהליך.

מרפאה להתאמה מגדרית, ד"ר איריס יעיש - פורום בריאות טרנסג'נדרים

את נינה הלוי פגשתי לפני מספר שנים, כשהגיעה אלי עם צעירה אותה ליוותה בתהליך ההשמה המגדרית שלה. נינה פועלת מזה מספר שנים במסגרות שונות לקידום בריאות קהילת הלהט״ב כולה והקהילה הטרנסג׳נדרית בפרט, ובעיקר ביישוג והפחתת נזק באוכלוסיות המוחלשות ביותר בקהילה.

משיחות מרובות שניהלנו הבנתי שאמנם נעשתה דרך מסויימת, אך עדיין יש צורך נרחב בשינוי, התפתחות, והעלאת מודעות בחברה בכלל ובין אנשי המקצוע בפרט.

טרנסג'נדרים אינם אנשים חולים, לא בגוף ולא בנפש, אלא אנשים שנאלצים לחיות מול חומה של בורות, דעות קדומות ופחד, ומרבית העבודה לסילוק החסמים הללו עוד לפנינו.

מטרתה של קבוצה זו היא לאגד מטופלים, בני משפחה, רופאים, מטפלים ואנשי חינוך במקום אחד שבו יהיה ניתן להתייעץ, להעלות סוגיות, לעדכן, להתעדכן ולעזור זה לזה. בנוסף לנינה ולי יכלול צוות הקבוצה גם פסיכיאטר וגניקולוגית מאיכילוב שיוכלו גם הם לענות על שאלותיכם. 

אני מקוה שנבנה כאן מרחב בטוח ומאפשר שיסייע לכל פונה בתהליכי הצמיחה והמימוש שלו או שלה – הצטרפו, אנחנו כאן!

להצטרפות בפייסבוק חפשו: בריאוטרנס

פורום בריאוטרנס - הפורום לרפואה טרנסג'נדרית, ד"ר איריס יעיש - אנדוקרינולוגית, איכילוב

כתבות ופרסומים בנושא רפואת טרנסג'נדרים

טיפול באנשים טרנסג'נדרים

כנס "טיפול באנשים טרנסג'נדרים" 2019

כנס רופאי ורופאות משפחה בנושא טיפול באנשים טרנסג'נדרים שמתקיים ב11/12/2019, בתה"ש, רמת גן.  מחקרים מהשנים האחרונות מעידים כי כ-0.6% מהאוכלוסייה מזדהים כאנשים על הספקטרום הטרנסג'נדרי, כאשר

קרא עוד »
ד"ר איריס יעיש - מומחית לרפואה פנימית ואנדוקרינולוגית

המחקר קובע: תפקוד השחלה נשמר בטרנסג'נדרים גם לאחר שנה של טיפול הורמונלי

תוצאות המחקר שנערך ב"איכילוב" מהותיות עבור מטופלים טרנסג'נדרים ובני זוגם המעוניינים בילדים ביולוגיים.  פורסם באתר: דוקטורס אונלי (למנויים רשומים), 25.03.2019 אולי יעניין אותך גם הפוסט: "מחקר

קרא עוד »

כתיבת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

סגירת תפריט